logo
Populate the side area with widgets, images, navigation links and whatever else comes to your mind.
Strömgatan 18, Stockholm, Sweden
(+46) 322.170.71
ouroffice@freestyle.com

Follow us

 

Aktuální ročník

 

 

 

15. 5. – 20. 5. 2021, Pirovac, Chorvatsko

 

Ahojte námořníci všech hodností, napříč politickým i genderovým spektrem, jakéhokoliv věku, vyznání či závislosti. Mraky černé honí se nám nad hlavou a hromy divo bijú, ale zatím to vypadá, že se nám letošní regatu Sententia 2021 přece jen podaří absolvovat a po vynechaném ročníku se vrátíme na vodu soutěžit. Chorvati na nás čekají s otevřenou náručí, Slovinci a Rakušani (případně Bavorácí – pro Plzeňskou sekci) nás nechají zatím s přihmouřením okou tranzitovat a vzhledem k tomu, že jsme jedničky v covidu na světě, budeme cestou zažívat respekt ze všech stran 🙂

 

Všechny lodě jsou letos nachystány v domovské maríně Pirovac, takže žádné další komplikace a to je dobře!

 

Rozdělení bude dle lodí, na které jste se registrovali. Jakmile získáme informace které lodě jsou ve Splitu budeme Vás ihned informovat. Kapitáni jsou v kontaktu s Harmym tak případně požádám o operativní předávání zpráv.

 

Dopravu si letos z pochopitelných důvodů každý zajišťuje sám, přímé letecké spojení bylo zrušeno, je zatím možno letět (ca 6hod) přes Německo, je ale otázkou co se tím získá (odbavení a doprava na letiště plus cena).

 

No a jaká bude trasa? Letos můžeme na nejčastější otázku odpovědět asi nejpřesněji díky dvěma od sebe vzdáleným marínám:

 

15.5. Příjezd do Maríny Pirovac a Split dle rozlosování lodí převzetí lodí a volný trénink.
15.5. 18:00 Večer sraz v Maríně Pirovac, lehká uvítací party na mole.
16.5. Ráno zahájení regaty, rozjížďky. Kotvení Dugi Otok – Zaglav. Slavnostní večeře.
17.5. 10:00 – 18:00 rozjížďky na vodě, kotvení Brbinj (Dugi Otok) Párty na mole grilování & čepované pivo.
18.5. 10:00 – 18:00 rozjížďky na vodě, kotvení na ostrově Iž, Čepované pivo.
19.5. 10:00 – 18:00 rozjížďky na vodě, kotvení na ostrově Žut.
20.5. 10:00 – 17:00 rozjížďky na vodě. 18:00 slavnostní vyhlášení a večeře v domovské Maríně Pirovac.
21.5. 9:00 předání lodí a odjezd

 

Trasa

 

Předběžná varianta … náhled:

 

 

Posádky

Tak jako v předchozích letech je doporučovaný počet osob v posádce 6-8.

Porady kapitánů

Každý den ráno proběhne porada kapitánů, kde bude upřesněna trasa. Porady se zúčastní kapitán lodi a může být přítomen i druhý člen týmu např. navigátor.

Bezpečnost

Každý kapitán je odpovědný za svoji loď a posádku, proto má možnost navrhnout zrušení etapy v případě pro něj nepříznivých povětrnostních podmínek či jiných důvodů. Pokud bude jediný, může dostat na loď zkušeného skippera. Toto pravidlo může využít každá posádka kdykoliv, kdy to bude považovat za nutné (trénink nějaké dovednosti apod.) Rozjížďka se skipperem bude pro tuto loď v rámci celkových výsledků škrtána.

Hodnocení regaty

Bude použit nízkobodový systém a za každé odjeté 4 rozjížďky bude možnost tu nejhorší si škrtnout. Půjde o dva samostatné závody stejně jako dříve. Jeden bude hodnocen bodově, dle pořadí rozjížděk, druhá soutěž bude opět modrá stuha za nejlepší celkový čas.

Rozhodčí

Hlavním rozhodčím bude Milan Harmáček, přínosem bude jistě i přítomnost chorvatského kapitána Dragana, který zná místní poměry i větry lépe než kdokoliv z nás.

Těšíme se na Vás

Za přípravný výbor regaty Sententia Vás zdraví Pavel

PS: Pokud někdo nemáte kompletní posádku či jste jako jednotlivci, ale rádi byste jeli, tak to dejte na facebook, skupina „Regata Sententia“  či nám to pošlete mailem.

Přátelé, kamarádi,

Vy, jež máte účet na Facebooku vyzývám, nechť se přihlásíte do skupiny „Regata SENTENTIA„, kterou jsem založil za účelem sdílení pocitů a hlavně fotek a videí. Zde, na webu regaty to jde pouze obtížně a necháme si ho pro oficiální informace k dalším akcím.

Jarda (DELTA team)

Připojuji se k Jardovi s výzvou – „připojte se, budeme připojeni“  Až budu dostávat za uši, že na těchto stránkách dávám propozice pozdě pak vězte, že na facu už to je to hooodně dlouho 🙂

Pavel (Bambuláci banda)