logo
Populate the side area with widgets, images, navigation links and whatever else comes to your mind.
Strömgatan 18, Stockholm, Sweden
(+46) 322.170.71
ouroffice@freestyle.com

Follow us

 

Aktuální ročník

 

 

24. 10. – 29. 10. 2020, Pirovac, Chorvatsko

 

Ahojte námořníci všech hodností, napříč politickým i genderovým spektrem, jakéhokoliv věku, vyznání či závislosti. Mraky černé honí se nám nad hlavou a hromy divo bijú, ale zatím to vypadá, že se nám letošní regatu Sententia 2020 přece jen podaří absolvovat v avizovaném náhradním termínu 24-29.10. Chorvati na nás čekají s otevřenou náručí, Slovinci a Rakušani (případně Bavorácí – pro Plzeňskou sekci) nás nechají zatím s přihmouřením okou tranzitovat a vzhledem k tomu, že je u nás druhá nejhorší situace v Evropě, tak ani není důvod, aby nás nepustili zpátky domů…

 

Jelikož je letos právě ta situace jaká je, termín nám spadl na říjen a došlo k tomu že chartrovka bohužel prodala některé Salony do Splitu. Tři lodě jsou tedy ve Splitu a 5 lodí v Pirovaci. Lodě ve Splitu budou mít k dobru jeden den aby po zakončení regaty mohly přejet zpět do domovské maríny.

 

Rozdělení bude dle lodí, na které jste se registrovali. Jakmile získáme informace které lodě jsou ve Splitu budeme Vás ihned informovat. Kapitáni jsou v kontaktu s Harmym tak případně požádám o operativní předávání zpráv.

 

Dopravu si letos z pochopitelných důvodů každý zajišťuje sám, přímé letecké spojení bylo zrušeno, je zatím možno letět (ca 6hod) přes Německo, je ale otázkou co se tím získá (odbavení a doprava na letiště plus cena).

 

No a jaká bude trasa? Letos můžeme na nejčastější otázku odpovědět asi nejpřesněji díky dvěma od sebe vzdáleným marínám:

 

24.9. Příjezd do Maríny Pirovac a Split dle rozlosování lodí převzetí lodí.
24.9. Večer sraz v Maríně Primošten, lehká uvítací party na mole.
25.9. Ráno zahájení regaty, rozjížďky
25.9. Večer kotvení na ostrově Zlarin, Párty na mole grilování.
26.9. Okruhové a navigační rozjížďka, kotvení na ostrově Kaprija, párty na mole grilování.
27.9. Okruhové a navigační rozjížďka, kotvení na ostrově Murter
28.9. Okruhové a navigační rozjížďka, kotvení na Zminjaku, závěrečný večírek a předání cen.
29.9. Ranní přejezd do Marína Pirovac a předání lodí. Celodenní přejezd do Maríny Split
30.9. Předání lodí v Maríně Split

 

Trasa

 

Předběžná varianta … náhled:

 

Posádky

Tak jako loni doporučujeme optimální počet lidí na Salona 38 je 6-8.

Porady kapitánů

Každý den ráno proběhne porada kapitánů, kde bude upřesněna trasa. Porady se zůčastní kapitán lodi a může být přítomen i druhý člen týmu např. navigátor.

Bezpečnost

Každý kapitán je odpovědný za svoji loď a posádku, proto má možnost navrhnout zrušení etapy v případě pro něj nepříznivých povětrnostních podmínek či jiných důvodů. Pokud bude jediný, může dostat na loď zkušeného skippera. Toto pravidlo může využít každá posádka kdykoliv, kdy to bude považovat za nutné (trénink nějaké dovednosti apod.) Rozjížďka se skipperem bude pro tuto loď v rámci celkových výsledků škrtána.

Hodnocení regaty

Bude použit nízkobodový systém a za každé odjeté 4 rozjížďky bude možnost tu nejhorší si škrtnout. Půjde o dva samostatné závody stejně jako dříve. Jeden bude hodnocen bodově, dle pořadí rozjížděk, druhá soutěž bude opět modrá stuha za nejlepší celkový čas.

Rozhodčí

Hlavním rozhodčím bude Milan Harmáček, přínosem bude jistě i přítomnost chorvatského kapitána Dragana, který zná místní poměry i větry lépe než kdokoliv z nás.

Těšíme se na Vás

Za přípravný výbor regaty Sententia Vás zdraví Pavel

PS: Pokud někdo nemáte kompletní posádku či jste jako jednotlivci, ale rádi byste jeli, tak to dejte na facebook, skupina „Regata Sententia“  či nám to pošlete mailem.

Přátelé, kamarádi,

Vy, jež máte účet na Facebooku vyzývám, nechť se přihlásíte do skupiny „Regata SENTENTIA„, kterou jsem založil za účelem sdílení pocitů a hlavně fotek a videí. Zde, na webu regaty to jde pouze obtížně a necháme si ho pro oficiální informace k dalším akcím.

Jarda (DELTA team)

Připojuji se k Jardovi s výzvou – „připojte se, budeme připojeni“  Až budu dostávat za uši, že na těchto stránkách dávám propozice pozdě pak vězte, že na facu už to je to hooodně dlouho 🙂

Pavel (Bambuláci banda)